Amundi Funds II - U.S. Pioneer Fund
Júl 2008

Júnový pokles burzy sa preniesol do júla, s prudkým poklesom S&P Indexu 500 v prvej polovici mesiaca, nakoľko cena ropy sa vyšplhala a obavy z recesie sa zintenzívnili. Pokles ceny ropy v druhej polovici mesiaca pomohol burze zotaviť sa, pričom S&P 500 ukončil mesiac mierne dolu. Sektor energií S&P 500, jeho najsilnejší sektor v júni, bol jeho najslabším v júli, zatiaľ čo finančný sektor indexu, ktorý v júni zaostával, v júli viedol.

V júli výnosy Pioneer Funds – U.S. Pioneer Fund významne profitovali z nášho podváženia v energiách. Váženie aj výber v tovaroch krátkodobej spotreby, zdravotníctve, priemysle a energetických a plynárenských službách tiež prispeli. Najväčším uberateľom z júlových výnosov boli sektory financií a materiálov, nakoľko predchádzajúce faktory nadvýkonnosti (žiadne banky, uprednostnenie ťažobných spoločností) pracovali proti nám, lebo trhy zmenili smer.

Dve nové mená (Marathon Oil a AFLAC) sme pridali v júli do portfólia. Marathon produkuje aj rafinuje ropu, takže ponúka atraktívne hodnotenú sektorovú angažovanosť bez hlboko zarytej stávky na vyššie ceny ropy. AFLAC je vysoko kvalitná zdravotná a životná poisťovňa, veríme, že s malým rizikom negatívnej bilancie.

Krátkodobé vyhliadky sú nejasné, ale myslíme si, že mnoho akcií sa predáva za výhodné ceny v porovnaní s ich vyhliadkami na niekoľkých rokov od teraz. Naše vyhliadky sú vždy dlhodobé a zameriavame sa na spoločnosti, ktoré sa dobre držia v krátkodobom horizonte, a ktoré majú dobré vyhliadky na zlepšenie, keď sa dostaneme z tohto obdobia ťažkostí. Obzvlášť uprednostňujeme veľké, nadnárodné spoločnosti, ktoré sú dobre umiestnené, aby participovali na pokračujúcom globálnom raste. Ostávame naďalej celkom optimistickí pokiaľ ide o dlhodobé vyhliadky nášho portfólia, ktoré je v podstate zložené zo spoločností takéhoto druhu.