Amundi Funds II - U.S. Pioneer Fund
November 2007

Obavy z prehlbujúcej sa krízy na Wall Street a klesajúce ceny domov urobili z novembra pre investorov jeden z najhorších mesiacov mnohých rokov. Informačné technológie a finančné odvetvie sa podieľali v indexe S&P 500 najhoršou výkonnosťou. Len odvetvie spotrebného tovaru, zdravotníctvo, plynárenstvo a vodárenstvo zaznamenali zisky.

Novembrové výnosy profitovali z dobrého výberu akcií v odvetví materiálov, priemyslu a informačných technológií. Kľúčovým podielom prispeli Rio Tinto, Deere, Nokia a Canon. To, že sme sa vyhli Citigroup, Morgan Stanley a Fannie Mae pomohlo relatívnej výkonnosti vo finančnom odvetví. Ziskom takisto pomohla podvážená pozícia v odvetví financií a prevážená pozícia v spotrebnom tovare.

Výber akcií v odvetviach spotrebného tovaru a tovaru krátkodobej spotreby a podvážená pozícia v plynárestve a vodárenstve boli najväčším oslabením vo výnosoch. Najväčší podielom na výkone od začiatku roku prispel Johnson Controls, oslabil pri ekonomických obavách, maloobchodný reťazec J.C. Penney svojkimi výsledkami sklamal, Walgreen (ten sklamal investorov v októbri) naďalej zaostával a nemali sme Procter & Gamble.

V novembrovom obchodovaní sme pridali do Pioneer Funds - U.S. Pioneer Funds jeden nový titul a jeden sme odpredali. Odpredali sme pozíciu v Bank of America, z dôvodu rastúcich obáv o kvalitu úverov. Otvorili sme pozíciu v globálne diverzifikovanej a dobre riadenej ťažobnej spoločnosti Xstrata.

Ekonomické a trhové vyhliadky na nasledujúcich dvanásť mesiacov je neistých. Kým takzvané „mäkké pristátie“ bola pred niekoľkými mesiacmi široko zastávaná predpoveď, strach z recesie alebo aj horšie, sa stal bežnejším. Pri tejto neistote sa naďalej zameriavame viac na hľadanie dobre riadených, dobre nastavených a lákavo zhodnotených spoločností ako na snahu predpovedať budúcnosť.