Amundi Funds II - U.S. Pioneer Fund
Október 2007

Rozruch na úverových trhoch nezabránil americkej burze v miernom náraste v októbri. Index S&P 500 dosiahol v priebehu mesiaca zisky vďaka sektorom informačných technológií, energetiky a plynárenstva a materiálov. Najslabšími sektormi Indexu boli financie, telekomunikačné služby a priemysel.

Výsledky výberu akcií v sektore informačných technológií, zdravotníctva a tovaru krátkodobej spotreby stiahli výsledky Pioneer Funds – U.S. Pioneer Fund dolu v priebehu októbra, čím vyvážili dobré výsledky v sektore financií, priemyslu a telekomunikačných služieb.

Absolútne výnosy v sektore informačných technológií boli celkovo solídne, ale to, že sme nevlastnili Apple, alebo Google (z ktorých každý bol na 20% v tomto mesiaci) stálo celkové portfólio takmer 50 bázických bodov v porovnaní s benčmarkom. Sieť lekární Walgreen oznámila nezvyklý pokles ziskov spôsobený čiastočne nižšími refundáciami generických liekov.

V októbrovom obchodovaní sme kúpili Coach a Canadian National Railway. Coach je silná spoločnosť, ktorej ceny sa javia atraktívnym vstupným bodom pre dlhodobé investovanie, hoci je to jasne „protikladný“ krátkodobý obchod, tak ako aj mnoho dlhodobých investícií, keď sa nakupujú, keď nie sú priaznivé. Canadian National je ďalšou kúpou vysoko kvalitnej spoločnosti za nízku cenu.

Znížili sme našu pozíciu v Merrill Lynch na istý čas, nakoľko sme krátli angažovanosť v sektore financií a skončili sme v októbri. Alltel sa stal súkromným. Novartis je dlhodobým sklamaním a dospeli sme k záveru, že náš pôvodný optimizmus bol nesprávny.

Stále vidíme sektor financií kriticky a krátime pozície, pričom zdôrazňujeme fundamentálnu kvalitu a schopnosť viesť si dobre v stresových časoch a v kritériách nášho výberu akcií.