Amundi Funds II - U.S. Pioneer Fund
Jún 2007

Výnosy Fondov Pioneer – U.S. Pioneer Fund v druhom štvrťroku profitovali väčšinou z výberu akcií v sektoroch materiálov a spotrebného tovaru. Najväčším znižovateľom výnosov bol výber akcií v tovare krátkodobej spotreby a financií a podváženie v energiách.

V sektore materiálov ťažobná spoločnosť Rio Tinto a Alcoa dosiahli zisky. Zlučovacia a akvizičná činnosť v ťažobnom priemysle pokračuje a ceny kovov ostávajú pevné. V sektore spotrebného tovaru dodávateľ stavebných dielov Johnson Controls dosiahol zisky hlavne vďaka ziskom v jeho podnikaní v stavebnej kontrole, ktorá profitovala zo silných stavebných výdajov v USA.

V informačných technológiách Texas Instruments a Nokia dosiahli zisky, keď profitovali z pokračujúcej revolúcie v ručných zariadeniach. Naše najslabšie relatívne výnosy prišli zo sektora tovarov krátkodobej spotreby, nakoľko väčšina našich podielov v sektore vykázalo nevýrazné výnosy. Vo financiách regionálna banka National City klesla po obavách investorov o úverovanie vlastníkov domov. Stúpajúce ceny energií v druhom štvrťroku potrestali naše podváženie v sektore energií.

V obchodovaní v druhom štvrťroku boli pridané do portfólia tri nové mená (Coca-Cola, Delta Air Lines a J.C. Penney), kým sedem mien bolo predaných. Coca-Cola pod novým vedením od roku 2004 ukázala impozantný celosvetový rast a naďalej sa teší vysokým ziskovým maržiam. Delta Air Lines sa dostali z bankrotu s racionalizovanou nákladovou štruktúrou a atraktívnymi zahraničnými trasami. Malopredajca J.C. Penney pokračuje vo vzostupe a teraz je pripravený na zrýchlenie rastu so zvýšeným počtom otvorených obchodov.

Americká ekonomika sa správa naďalej v súlade s očakávaniami, spomaľujúc, ale bez toho, aby upadla do recesie. I keď existujú isté zdroje obáv, hodnotenia akcií sú celkom primerané a pre zvyšok roka stále očakávame jednociferný rast zisku a úrokové miery blízko súčasným úrovniam.