Amundi Funds II - U.S. Pioneer Fund
Marec 2007

Americká ekonomika a burza vyzerali na začiatku roka silne, ale príznaky, že ekonomika sa spomaľuje pomohli podnietiť prudký výpredaj ku koncu februára.

Dobrý výber akcií bol kľúčom k výsledkom Fondov Pioneer – Amerických za prvý štvrťrok. Výrobca ťažkých nákladných automobilov PACCAR, výrobca poľnohospodárskych zariadení Deere a Caterpillar boli hlavnými prispievateľmi k výkonnosti. Všetci traja profitovali zo silného dopytu.

Výber v sektore spotrebného tovaru bol solídne pozitívny, keďže zisky Ford Motor, dodávateľa automobilových súčiastok Johnson Controls a malopredajcov Federated Department Stores, Nordstrom a Target viac než vyvážili pokles cien McGraw-Hill. Vo financiách výnosy profitovali z našej orientácie na regionálne banky a podváženie bánk peňažných stredísk. V telekomunikačných službách, AT&T vytvoril dvojciferný výnos, nakoľko ukončil akvizíciu BellSouth. V zdravotníctve naša orientácia na spoločnosti na zariadenia a dodávky ako napríklad Becton Dickinson a Zimmer Holdings boli úspešné pred farmaceutickými a biotechnologickými spoločnosťami. Naše najslabšie výnosy pochádzali zo sektora informačných technológií, nakoľko Advanced Micro Devices (AMD) prudko klesli.

Obchodovanie prvého štvrťroka vyústilo do zvýšenej angažovanosti v sektore tovarov krátkodobej spotreby a zníženej angažovanosti v zdravotníctve a financiách. Otvorili sme pozíciu v Kraft Foods, ktorý sa oddelil od Altrie.

Predali sme naše pozície v Johnson & Johnson a Amgen. Predali sme Citigroup kvôli obavám z ich úverovej angažovanosti a slabého manažmentu. Ako sme spomenuli vyššie, BellSouth bol získaný AT&T a predali sme našu pozíciu v AMD. Nakoniec sme tiež predali malú pozíciu v Idearc, inak známu ako Yellow Pages.

Americká ekonomika naďalej spomaľuje v súlade s očakávaniami, ale nepredvídame recesiu. Využívanie obchodnej kapacity je vysoké a spoločnosti sa zdá majú silu na rast cien. Stále predpovedáme solídny rast zisku a voľnú tvorbu hotovosti v roku 2007.