Amundi Funds II - U.S. Pioneer Fund
Február 2007

V januári a prvé tri týždne februára americký akciový trh bol súčasťou globálneho výpredaja, čo dostalo trh pod úrovne začiatku roka.

Výber akcií ako aj rozhodnutia o sektorovom vážení prispeli k nadindexovým výnosom. Výnosy profitovali najviac z dobrého výberu akcií v sektore spotrebného tovaru pričom výbery vo financiách a priemysle tiež významne prispeli. Najväčšími uberateľmi z februárových výnosov bolo naše podváženie v energetike a plynárenstve a výber akcií v energiách.

Federated department Stores a vydavateľ Reed Elsevier boli hlavnými pozitívnymi prispievateľmi v sektore spotrebného tovaru. V priemysle boli na čele výrobca poľnohospodárskych zariadení Deere a výrobca nákladných automobilov PACCAR, povzbudení silným dopytom po ich produktoch. Vo financiách sme profitovali z nášho dôrazu na stredné banky ako sú SunTrust a National City pred veľkými bankami a brokermi (hoci naše pozície v State Street bank a Merrill Lynch znížili výkonnosť).

Prudký výpredaj v posledných niekoľkých dňoch februára sa zdá bol viac všeobecný obchod „nechuti riskovať“, než „vzletu ku kvalite“. Pretože väčšina predajného tlaku zdá sa bol na tovar na termín a podobné prostriedky, bola iba relatívne malý rozdiel medzi víťazmi a porazenými v poslednom týždni mesiaca, takže naša nadvýkonnosť rezultovala viac z nášho zamerania sa na kvalitné spoločnosti predávané za rozumnú cenu, než z defenzívneho umiestnenia. Sme naďalej prevážení v sektoroch spotrebného tovaru a priemyslu, najmä v akciách médií, mnohosortimentových malopredajcov, strojných zariadeniach a železníc. Sme podvážení vo financiách (ako dôsledok nášho skoršieho predaja T. Rowe Price) a miernejšie podvážení v energetike a plynárenstve a energiách.

Ostávame opatrne optimistickí pokiaľ ide o stredno a dlhodobejšie hospodárske a investičné vyhliadky, pričom si uvedomujeme, že naše obavy z nadmernej vitality v krátkej dobe sa zdajú byť v súlade s plánom. Hodnotenia sú primerané a sme rozumne optimistickí pokiaľ ide o investičné vyhliadky pre zvyšok roka 2007.