Amundi Funds II - U.S. Pioneer Fund
December 2006

Americké fondy Pioneer podali v priebehu štvrtého štvrťroka slabší výkon ako ich benčmark.

Výnosy sektora informačných technológií boli znížené poklesom cien Motoroly a Texas Instruments, pričom chýbajúca angažovanosť v IBM, ktorý stúpol v tomto štvrťroku, tiež poškodila výnosové porovnania. Motorola aj Texas Instruments boli ovplyvnení rozbúreným trhom s telekomunikačnými zariadeniami. Výnosy v sektore materiálov zaostávali za výnosmi indexového sektora napriek solídnym výnosom Rio Tinto a Alcoa, lebo portfólio nemalo žiadnu angažovanosť v akciách oceliarskych spoločností, ktoré boli veľmi silné, alebo vo Phelps Dodge, ktorý dostal ponuku na akvizíciu.

Výnosy vo finančnom sektore boli tiež znížené utlmenými ziskami našej pozície v poisťovni Chubb, kým podváženie v Citigroup, ďalšej spoločnosti so silnou výkonnosťou, bolo brzdou výkonnosti v porovnaní s benčmarkom. Silná výkonnosť zdravotníctva rezultovala z nášho zamerania sa na spoločnosti na zariadenia a dodávky, ako sú Biomet, Zimmer Holdings, C.R. Bard a Medtronic, z ktorých každá priniesla dvojciferný zisk v najslabšom sektore trhu.

Pri obchodovaní vo štvrtom štvrťroku sme predali väčšinu našej pozície v T. Rowe Price a v ťažiteľovi medi Inco, ktorý bol získaný spoločnosťou CVRD. Predali sme malé pozície vo Freescale Semiconductor, Exelon, Lockheed, Martin a Hanesbrands. Otvorili sme pozíciu vo výrobcovi mikroprocesorov Advanced Micro Devices. Pridali sme pozície v 3M, Southwest Airlines, Alcoa a Biomet, ktoré sa nám zdali príťažlivé.

Pri pohľade do budúcnosti očakávame spomalenie hospodárstva, ale nie recesiu. Hybná sila podnikania v USA je silná, brániaca neočakávaným krízam. Súhlasíme so všeobecným názorom, že úrokové miery sa blížia k svojim maximálnym hodnotám, a že klesnú v druhom polroku. Všimli sme si však, že FED sa silnejšie zameriava na infláciu, takže si budeme dávať pozor na ceny a mzdy.