Amundi Funds II - U.S. Pioneer Fund
November 2006

Dlhopisy aj akcie vykázali v novembri mierne pozitívne výnosy.

Výsledky výberu akcií boli neúspešné. Dobrý výber akcií v zdravotníctve bol vyvážený podvýkonnosťou v informačných technológiách a do menšej miery financiách a materiáloch. Rozdiel v sektorovom vážení medzi Americkými fondmi Pioneer a ich indexom mal minimálny dopad na výnosy.

Nadindexové výnosy v zdravotníctve boli spôsobené našimi podielmi vo výrobcoch lekárskych prístrojov St. Jude Medical a Medtronic uprostred prebiehajúcich špekulácií o prevzatí v priemysle lekárskych prístrojov a očakávaní zvyšujúceho sa dopytu od starnúceho obyvateľstva. Dvojciferné zisky našich pozícií vo výrobcovi nákladných automobilov PACCAR a výrobcovi poľnohospodárskych zariadení Deere a solídne výnosy vydavateľstiev McGraw Hill a John Wiley tiež zvýšili portfóliové výnosy.

Podvýkonnosť v sektore informačných technológií odrážala druhý mesiac po sebe slabý výkon Texas Instruments a Motoroly. My naďalej považujeme obe spoločnosti – obzvlášť Texas Instruments – za atraktívne dlhodobé záležitosti a nepredali sme podiel. Výnosové porovnania v sektore boli tiež ovplyvnené našim podvážením v Cisco, ktorý dosiahol zisk a trochu slabšou výkonnosťou výrobcu kancelárskych zariadení Canon.

Predali sme medené bane Inco, ktoré boli akvirované firmou CVRD a našu pozíciu v spoločnosti energetiky a plynárenstva Exelon. Výnosy z týchto predajov boli znovu investované do iných portfóliových pozícií ako Southwest Airlines, Biomet, AMD, Sara Lee a Apache.

Portfólio má naďalej mierne nadindexové váženia v sektoroch spotrebného tovaru (s dôrazom na médiá a nakladateľstvá), materiálov (s dôrazom na kovy a ťažbu), a priemyslu. Portfólio je podvážené vo financiách a do menšej miery aj v energetike a plynárenstve, kde vidíme málo presvedčivých faktorov pre zhodnocovanie akcií, nakoľko ceny energií klesajú. I keď ako vždy, našim hlavným zameraním je zameranie sa na individuálne firmy a zvažujeme nákup takých akcií, ktoré predstavujú pre nás dobrú hodnotu, nech už sú v akomkoľvek sektore.