Amundi Funds II - U.S. Pioneer Fund
Október 2006

Dlhopisy aj akcie vykázali mierne pozitívne výnosy v októbri.

Výsledky výberu akcií na tomto kľudnom trhu boli neúspešné pre Americké Fondy Pioneer, nakoľko dobrý výber akcií v sektoroch zdravotníctva a priemyslu boli vyvážené podvýkonnosťou informačných technológií, tovaru krátkodobej spotreby, energií a financií. Mierne preváženia portfólia v sektoroch spotrebných tovarov a materiálov mali mierne pozitívny vplyv na relatívnu výkonnosť.

V zdravotníctve výrobcovia lekárskych prístrojov Biomet a C.R. Bard vykázali silné zisky. V sektore priemyslu železnica Norfolk Southern priniesla takmer 20% výnosy, na základe silných prevádzkových výsledkov a oživenia po zhoršených cenách akcií v treťom štvrťroku. V informačných technológiách však naše pozície v Texas Instruments a Motorola v októbri klesli a idexové porovnania utrpeli našou chýbajúcou angažovanosťou v Google a IBM, ktoré vykázali dvojciferné zisky.

Predali sme Hanesbrands a výrazne sme oklieštili našu pozíciu v T. Rowe Price. Otvorili sme pozíciu vo výrobcovi mikroprocesorov Advance Micro Devices. Tiež sme rozšírili pozície v Kellogs, 3M a Alcoa, ktoré sa ukázali atraktívnymi.

Podľa nás ekonomika pravdepodobne trochu spomalí v nasledujúcich 12-18 mesiacoch. Inflácia, podporená rastúcimi mzdami je neustálou hrozbou, ale napriek tomu budú stále spoločnosti, ktoré budú podávať dobré výkony. Pri pohľade do budúcnosti naďalej hľadáme hodnoty v oblasti tovarov krátkodobej spotreby a zdravotníctva. I keď tržby T. Rowe Price zvýšili podváženie vo finančnom sektore, začíname zahrievať iné spoločnosti v sektore a pravdepodobne znížime preváženie v nasledujúcich niekoľkých mesiacoch. Ako vždy naše hlavné zameranie je na jednotlivé spoločnosti a zvažujeme nákup takých akcií, ktoré predstavujú pre nás dobré zhodnotenie, bez ohľadu na to v akom sektore sú.