Amundi Funds II - U.S. Pioneer Fund
August 2006

Dlhopisy aj akcie vykázali mierne pozitívne výnosy v auguste. V Indexe S&P 500, viedli na trhu informačné technológie, kým energie boli jediným sektorom, ktorý vytvoril negatívne výnosy.

Rozdiely sektorového váženia medzi Americkými Fondmi Pioneer a ich indexom mal malý vplyv na relatívnu výkonnosť, keďže dopady mierneho podváženia energií a mierneho podváženia informačných technológií sa navzájom vyvážili.

Dobrý výber akcií v spotrebnom tovare (Ford Motor, Reed Elsevier a Gannett) bol vyvážený podvýkonnosťou vo financiách (National City, Washington Mutual) a priemysle (Caterpillar).

Ukončili sme predaj Bristol-Myers kvôli obavám zo zlého riadenia manažmentu potenciálnej generickej konkurencie ich antikoagulantu Plavix. Predali sme tiež Golden West Financial, ktorý bol získaný Wachoviou.

Otvorili sme pozíciu vo Wal-Mart Stores. Katalyzátorom pre jeho kúpu bolo jeho rozhodnutie predať svoj obchod v Nemecku, čo sme považovali za stratu peňazí a nepozornosť manažmentu. Dôležitejšie je však, že toto je klasický nákup Amerických fondov Pioneer: svetová spoločnosť, ktorej hodnota klesla na úroveň, o ktorej sme presvedčení, že predstavuje veľmi atraktívny investičný bod pre dlhodobú investíciu.

Federálne rezervy absolvovali jenu schôdzu bez toho, aby zdvihli úrokové miery. Trh však ostáva obozretný, čo odráža obavy z inflácie a obavy z dopadu zmierňujúcich sa cien domov a rastúcich platieb hypoték s nastaviteľným úrokom na spotrebiteľské výdaje, ako aj širšie geopolitické obavy.

Podľa nášho názoru, ekonomika pravdepodobne mierne spomalí v nasledujúcich 12 – 18 mesiacoch a inflácia podporovaná rastúcimi mzdami sú pokračujúce obavy. Pri pohľade do budúcnosti naďalej hľadáme hodnotu v oblastiach tovaru krátkodobej spotreby a zdravotníctva. Začíname sa tiež bližšie pozerať na sektor finančníctva.