Amundi Funds II - U.S. Pioneer Fund
Júl 2006

Fondy Pioneer – Americké podali v júli lepší výkon ako ich benčmark, S&P 500 Index.

Výber akcií bol kľúčom k nadindexovým výnosom v júli. Výnosy profitovali hlavne z dobrého výberu akcií v sektoroch informačných technológií, materiálov a spotrebného tovaru, zatiaľ čo výnosy boli znížené výberom v priemysle. I keď sektorové váženia zriedkavo významne ovplyvňujú výnosy, celkový cyklický sklon sektora v júli ubral z výnosov.

Nadvýkonnosť v sektore informačných technológií bola vďaka tomu, že sme sa vyvarovali mnohých zlých akcií a vlastnili veľmi úspešné. V sektoroch materiálov a spotrebného tovaru bol ťažiteľ medi Inco hlavným faktorom úspechu.

Výnosy našich podielov v sektore priemyslu boli menšie než benčmark, nakoľko niektoré cyklické firmy konsolidovali pri náznakoch hospodárskeho spomalenia. Akcie s najvýraznejšími pod benčmarkovými výnosmi boli júli výrobca poľnohospodárskych zariadení Deere a železnice Norfolk Southerna Burlington Northern Santa Fe.

Odstránili sme malú pozíciu v Yum! Brands, kde sme videli obmedzený ostávajúci rast a otvorili sme pozíciu v novej komunikačnej spoločnosti káblového vedenia Windstream. Taktiež sme znížili Bristol-Myers a pridali sme Pfizer.

Do budúcnosti vidíme pomalšiu ekonomiku a menej silné firemné výnosy. Avšak obchodný cyklus nabral neodvratný kurz a poklesy sú v súčasnosti nevyhnutné na to aby sa udržal dlhodobo hospodársky rast. Investori, ktorí nekupujú, keď sú ceny vysoké, budú často nakupovať agresívne, keď ceny klesnú. Sme presvedčení, že teraz je ten čas, aby sme sa umiestnili v akciách odolných, dobre riadených a finančne solídnych spoločností. To sú pravdaže tie vlastnosti, ktoré vždy využívame v našich výberoch akcií, ale teraz ich budeme zdôrazňovať.