Amundi Funds II - U.S. Pioneer Fund
Marec 2006

Americký akciový trh vykázal svoj štvrtý pozitívny štvrťrok v rade, podporený solídnym hospodárskym rastom a rastom zamestnanosti.

Výber akcií a rozhodnutia o sektorovom vážení prispeli k lepšej výkonnosti portfólia v priebehu štvrťroka. Výnosom najviac pomohol dobrý výber akcií v priemysle a materiáloch. Dobrý výber v sektoroch spotrebného tovaru a tovaru krátkodobej spotreby bol vyvážený výkonnosťou sektora energií, ktorý bol pod benčmarkom. Rozhodnutia o sektorovom vážení mali malý, ale pozitívny čistý dopad na relatívnu výkonnosť.

Vynikajúce výsledky priemyselného sektora boli podporené našim dôrazom na dopravu a strojárenské spoločnosti ako sú Norfolk Southern a Burlington Northern Santa Fe, Southwest Airlines, Caterplillar a Deere. Výnosy v sektore materiálov boli zvýšené našim dôrazom na ťažobný priemysel a ziskami ťažobných spoločností Rio Tinto a Inco. Výnosom spotrebného tovaru a tovaru krátkodobej spotreby tiež pomohli zisky McGraw-Hill a H.J.Heinz.

Našou najslabšou výkonnosťou v porovnaní s indexom bol sektor energií. Naše podváženie v spoločnostiach a na zariadenie a služby pracovalo proti nám, nakoľko priemysel vykázal veľmi silný obrat. Výber akcií producentov ropy a plynu tiež ubral z výnosov, s negatívnymi výnosmi Pioneer Natural Resources, ktorý mal najväčší dopad.

Obchodné aktivity prvého štvrťroka vyústili do zvýšenej angažovanosti v sektoroch zdravotníctva a priemyslu a zníženej angažovanosti v materiáloch a financiách. Predali sme mnoho malých pozícií v prvom štvrťroku, pričom sme otvorili pozíciu v dodávateľovi zdravotníckych zariadení Zimmer Holdings, ktorý podľa nášho názoru je na atraktívnej cene z dlhodobého hľadiska. Na konci prvého štvrťroka bolo portfólio najviac prevážené v sektoroch spotrebného tovaru a materiálov a najviac podvážené vo financiách.

Do budúcnosti si naďalej ponechávame dôvody na opatrný optimizmus. Budeme klásť dôraz na akcie s dobrými výnosmi a dividendovou podporou a čiastočnou zraniteľnosťou veľkými poklesmi výnosov a mäkšej ekonomike.