Amundi Funds II - U.S. Pioneer Fund
Február 2006

Portfóliovým výnosom pomohlo najmä podváženie v energiách a dobrý výber akcií v sektore tovaru krátkodobej spotreby. Najväčšími prispievateľmi k výkonnosti podľa indexu boli vydavateľstvo McGraw-Hill, telekomunikácie BellSouth, výrobcovia zariadení Deere a Caterpillar a producent potravinárskych výrobkov H. J. Heinz.

Zdravotníctvo bolo sektorom, kde bola naša relatívna výkonnosť najslabšia. Medzi našimi pozíciami v liečivách, ktoré vo februári zaostávali, boli Roche Holding, Schering-Plough a Novartis a z tejto skupiny podal Roche najslabší výkon. Výnosy v sektore materiálov boli poškodené našim dôrazom na kovospracujúce a ťažobné mená, ale naše podiely v Rio Tinto a Inco podali dobré výkony v porovnaní s ich konkurentmi.

Obchodná činnosť bola vo februári obmedzená na predaj dvoch malých pozícií (PPG Industries a Ameriprise Financial), pričom neboli otvorené žiadne nové pozície. Výnosy z týchto predajov boli znovu investované po celej škále existujúcich pozícií. Najväčšie sektorové preváženia portfólia sú v sektore spotrebného tovaru, najmä v médiách a materiáloch, kým naše najväčšie podváženia sú vo financiách a energiách.

Pri pohľade do budúcnosti naďalej vidíme dôvody na opatrný optimizmus. Nedávne čísla maloobchodných tržieb signalizujú pokračujúce posilňovanie spotrebiteľského sektora. Priemyselný sektor stále vykazuje solídne výnosy a rast objednávok, a šéfovia sú takí optimistickí, ako sme ich videli už mesiace. Inflácia sa zdá mierna a myslíme si, že mierne očakávania rastu reálneho HDP o zhruba 3.5% a rastu výnosov S&P 500 o zhruba 6-8% sú reálne napriek protivetrom z vyšších krátkodobých úrokových mier, vysokých cien energií a spomaľujúceho sa trhu s bytmi. Neboli by sme však prekvapení, ak budú trhy kolísavé a investori ostanú defenzívni. Náš dôraz je naďalej na akciách s dobrými výnosmi a dividendovou podporou a obmedzeným sklonom k veľkému poklesu výnosov, ak by sa ekonomika oslabila.