Amundi Funds II - U.S. Pioneer Fund
Marec 2005

V priebehu štvrťroka výber akcií ako aj rozhodnutia o sektorových váženiach prispeli k výnosom. Výnosom pomohli najmä preváženia v energiách a materiáloch a podváženie vo financiách, ako aj dobrý výber akcií v sektore spotrebného tovaru a informačných technológií.

V sektore spotrebného tovaru May Department Stores sa ukázali ako obzvlášť prospešné, keďže akcie sa vyšplhali hore. To, že sme sa vyhli internetovému malopredajcovi eBay, tiež pomohlo výkonnosti, nakoľko akcie klesli kvôli tomu, že nedosiahol odhadované zisky štvrtého štvrťroka a znížil plány na zisky prvého štvrťroka. Adobe Systems (informačné technológie) mali dobré výnosy vďaka solídnym ziskom a tržbám prvého štvrťroka. Naše podváženie v Microsoft tiež pomohlo, keďže akcie klesli v priebehu štvrťroka kvôli slabým základom.

Výnosy boli poškodené výberom akcií v priemysle a energetike a plynárenstve. V priemysle Deere a PACCAR, ktorí mali predtým silnú výkonnosť, trochu ustúpili zo svojich predchádzajúcich ziskov, keď klesli čiastočne kvôli stúpajúcim vstupným cenám komodít. Počas štvrťroka sme tiež predali Pfizer, Nextel a AIG, pričom sme otvorili pozície v Bristol Meyers Squibb, Teva Pharmaceuticals a v poisťovateľoch Ace, Axis, Monpellier Re a Hartford.

I keď sme v podstate optimistickí pokiaľ ide o ekonomiku, naďalej sledujeme úrokové miery. Z dlhodobejšieho hľadiska by bol rast ťažkou úlohou pre trh. Na druhej strane vyššie úrokové miery môžu prispieť k istému upevneniu amerického dolára, čo naopak môže prispieť k zmierneniu cien energií a komodít, čo by mohlo vytvoriť priaznivejšie cenové prostredie pre výrobné a spotrebné firmy.