Amundi Funds II - U.S. Pioneer Fund
December 2004

Americký akciový trh podal veľmi dobrý výkon vo štvrtom štvrťroku.

V sektore priemyslu sa naše držania v strojárenských spoločnostiach Caterpillar a Deere ukázali prospešnými ako aj naše preváženie vo výrobcovi ťažkých nákladných áut PACCAR. V dopravnom priemysle vykázala železničná spoločnosť Norfolk Southern silné zisky. Naše preváženie zabezpečilo ďalšie zvýšenie relatívnej výkonnosti portfólia.

Vo financiách T. Rowe Price dosiahol zisky čiastočne vďaka solídnym výnosom tretieho štvrťroka v zdravotníctve. Profitovali sme z dvojciferných ziskov v Johnson & Johnson, Abott Laboratories a Roche Holding, zatiaľ čo to, že sme boli podvážení v Pfizer, ktorý utrpel dvojciferný pokles, tiež bolo užitočné.

Výnosy boli zníženeé výberom akcií v sektoroch spotrebného tovaru a telekomunikačných služieb. Mediálna spoločnosť Gannett klesla. V telekomunikáciách SBC Communications podala slabší výkon ako celkový sektor na relatívnej báze.

Naše vyhliadky hospodárstva v nasledujúcich dvoch rokoch sú pozitívne a dôsledkom toho si myslíme, že budú existovať naďalej dobré príležitosti na ziskové investície do akcií. Prísne sa držíme možnosti dosiahnutia zisku a odklonenia sa od cyklických a priemyselných podnikov a priklonenia sa ku spotrebným, zdravotníckym a technologickým spoločnostiam. Budeme sa usilovať umiestniť portfólio tak, aby využilo tieto trendy. Ako vždy ostávame v podstate celý čas plne investovaní.