Amundi Funds II - U.S. Pioneer Fund
September 2004

V treťom štvrťroku americké akciové a dlhopisové trhy ostali v rozpätí obchodovania, ktorý si vytvorili za prvých šesť mesiacov roka. Sektor energií bol sektor s najlepšou výkonnosťou na trhu, zatiaľ čo informačné technológie boli jeho najhorším sektorom.

V technológiách to, že sme sa vyhli Cisco a uprednostnili Microsoft pomohlo tomu, že portfólio podalo lepší výkon ako benčmarkový sektor. V materiáloch, ťažobné spoločnosti Phelps Dodge a Rio Tinto dosiahli zisky, podporené vysokým dopytom po medi v Číne, Japonsku a v USA. Výnosy tiež profitovali z dobrého výberu akcií v sektoroch spotrebného tovaru, zdravotníctva a priemyslu.

Výnosy boli trochu znížené výberom akcií v tovare krátkodobej spotreby, kde rast zisku v Colgate-Palmolive, ktorý bol nižší, než sa očakávalo, spôsobil jeho pokles ceny. Avšak to, že sme sa vyhli Coca Cola sa ukázalo výhodným, keďže jej cena tiež klesla.

V sektore materiálov sme otvorili pozície v Inco, BHP Billiton a Newmont Mining; v sektore spotrebného tovaru sme otvorili pozíciu Gap. Vo financiách, naša pozícia v Charter One Financial, následne po jej akvizícii Citizens Bankou, bola predaná za hotovosť a zlikvidovali sme St. Paul Travelers. V zdravotníctve sme predali Biomet, St. Jude Medical a Wellpoint Health Networks.

Naše vyhliadky na ekonomiku v nasledujúcich dvoch rokoch sú pozitívne. Dôsledkom toho si myslíme, že budú naďalej dobré príležitosti na ziskové investície do akcií. Taktiež očakávame, že vyššie úrokové miery v priebehu nasledujúcich niekoľkých rokov môžu vytvoriť pre trh rizikový faktor.