Amundi Funds II - U.S. Pioneer Fund
August 2004

Napätá situácia v Iraku, prezidentské voľby a rekordné ceny ropy boli bežnými témami augusta, keďže americké akciové trhy sú zmiešané.

Výber akcií v technológiách spolu so zníženou celkovou angažovanosťou boli najvýznamnejšími faktormi, ktoré ovplyvnili výkonnosť. Vyvarovanie sa Cisco a podvážená pozícia v Microsoft boli užitočné, tak ako aj preváženie v Adobe Systems. Portfólio tiež profitovalo zo solídneho výberu akcií v zdravotníctve. Barr Pharmaceuticals a Mylan Laboratories sa zhodnotili o 17 percent a prispeli k výkonnosti.

Výnosy boli poškodené podváženou pozíciou vo financiách, kde výkonnosť sektora ako celku bola silná, vrátane veľkých spoločností diverzifikovaných finančných služieb, ktorým sme sa snažili vyhnúť. Akcie spotrebného tovaru tiež poškodili výkonnosť.

Najpreváženejšími sektormi portfólia voči benčmarku boli materiály, predovšetkým kovy a ťažba a akcie spotrebného tovaru s dôrazom na maloobchod a médiá. Našimi najpodváženejšími sektormi boli financie a informačné technológie.

V priebehu augusta sa nevyskytli žiadne veľké zmeny v portfóliu a neboli otvorené žiadne nové pozície. Predali sme naše podiely v Biomet, Inc., St. Jude Medical a Wellpoint Heath Networks a znížili sme naše podiely vo Vectren.

Aj keď americká ekonomika prešla miernou krízou v auguste kvôli júlovému zlepšeniu trhu práce, ktoré bolo slabšie než sa očakávalo, sme optimistickí pokiaľ ide o silu ekonomiky. Naďalej vidíme dobré hodnoty v dobrých spoločnostiach s úspešnými dlhodobými výsledkami a sme v podstate plne investovaní.