Amundi Funds II - U.S. Pioneer Fund
Marec 2004

Americké akciové trhy sa rozšírili počas prvých mesiacov roku 2004. Sektory z najlepšou výkonnosťou roku 2003 zaostali, zatiaľ čo sektory so slabšou relatívnou výkonnosťou postúpili dopredu.

Náš výber akcií v spotrebnom tovare najviac prispel k výkonnosti počas prvého štvrťroka 2004. Naše preváženia v John Wiley & Sons ako aj v McGraw-Hill podali dobrý výkon vďaka zlepšeným výnosom. Naše investície do priemyslu ubrali z výkonnosti. V doprave podali Norfolk Southern aj Southwest Airlines slabší výkon.

Počas štvrťroka sme prešli z podváženej na preváženú pozíciu v spotrebnom tovare. V energiách sme predali našu pozíciu v Royal Dutch Petroleum a Shell T&T a znížili sme naše držanie v Chevron Texaco. Otvorili sme pozície v Occidental Petroleum, Pioneer Natural resources a Apache. Taktiež sme znížili našu podváženú pozíciu v zdravotníctve. Niektoré z našich nových držaní sú tu Giudant Corp, St. Jude Medical a Cardinal Health. Keďže sme opatrnejší pokiaľ ide o výnosy v informačných technológiách, prešli sme z preváženia do podváženia v porovnaní s benčmarkom.

Po zdravom roku 2003 pre americké akciové trhy si myslíme, že zisky budú miernejšie v roku 2004. Veríme, že jedným z najzaujímavejších sektorov pre rok 2004 je tovar krátkodobej spotreby. Pozorujeme obnovujúci sa záujem o spoločnosti na telekomunikačné zariadenia a myslíme si, že toto bude zameranie trhu v nadchádzajúcich mesiacoch. Celkovo ostávame obozretne optimistickí na rok 2004.