Amundi Funds II - U.S. Pioneer Fund
September 2003

Tretí štvrťrok bol svedkom celkovo vyšších cien akcií. Obavy z vysokej miery nezamestnanosti a obnoveného oslabenia amerického dolára obmedzili investorské aktivity, keďže vzššie dlhopisové výnosy poskytovali o čosi väčšiu konkurenciu pre akcie. Keďže začala politická kampaň pre Biely dom v roku 2004, tiež sa objavili neistoty z budúcej verejnej politiky.

Naše pozície v materiáloch (Rio Tinto), preimysle (Caterpillar, Deere) a spotrebnom tovare prišli všetky vhod. Inými slovami, naša trpezlivosť so sektormi, ktoré nás začiatkom roka poškodili, bola konečne odmenená. Isté individulálne akcieubrali z výkonnosti: Schering Plough a Becton Dickinson (zdravotníctvo), National City (financie), SBC (telekomunikácie) a Eastman Kodak (tovar krátkodobej spotreby). Pridali sme do portfólia Biomet, vysoko kvalitného výrobcu ortopedických implantátov (umelé kĺby a kolená) a Hewlett-Packard, ktorý má potenciál, aby sa podieľal na obnovenom raste v technologickom priemysle. Predali sme dlhodobé podiely v Grief Brothers kvôli zmenenej finančnej stratégii, ktorá spôsobila naše obavy. Taktiež sme predali Dow Chemical kvôli slabeh vyhliadke na slabé výnosy.

Veľký dojem na nás urobila celková sila akciového trhu doposiaľ v tomto roku. Všimli sme si však rozdielnosť medzi ziskami Nasdaq Index a oveľa miernejšími pohybmi cien mnohých priemyselných a spotrebných akcií. Prikláňame sa k myšlienke, že vzchopenie sa sektoru technológie značne pokročilo a tak začal prinášať zisky vybraným menám.