Novým riaditeľom globálnej divízie správy aktív UniCredit sa stal Sandro Pierri

Novým riaditeľom globálnej divízie správy aktív v rámci skupiny UniCredit bol menovaný Sandro Pierri. Oficiálny návrh na menovanie pána Pierriho do funkcie nového generálneho riaditeľa investičnej skupiny Pioneer Investments bude potvrdený na zasadnutí predstavenstva Pioneer Investments v júli tohto roku.

Sandro Pierri nahradí vo funkcii Rogera Yatesa, ktorý post generálneho riaditeľa opúšťa z osobných dôvodov a vracia sa k rodine do Londýna. Roger Yates zostáva v predstavenstve Pioneer Investments ako tzv. non-executive director a bude sa tak naďalej aktívne podieľať na smerovaní spoločnosti. Táto zmena bude účinná k 24. júlu 2012, čím bude zabezpečený dostatočný čas pre plynulé odovzdanie funkcie. Sandro Pierri bude zodpovedný priamo Federicu Ghizzonimu, generálnemu riaditeľovi skupiny UniCredit.

Federico Ghizzoni, CEO UniCredit, situáciu komentuje: „Pioneer Investments je dôležitou súčasťou skupiny a pevne verím, že Sandro Pierri je tým správnym človekom, ktorý bude pokračovať v úspešnom napĺňaní nového biznis plánu, ktorý sa práve posúva do fázy implementácie. Som presvedčený, že súčasný plán, do ktorého sme všetci zapojení, prinesie ďalšie hodnoty pre celú skupinu a pre akcionárov. Roger Yates úspešne viedol Pioneer Investments v čase strategického posudku a prispel k definovaniu nového strategického smerovania spoločnosti. Chcel by som mu poďakovať za to, že doviedol Pioneer Investments tam, kde je dnes.“

V nadväznosti na svoje rozhodnutie odstúpiť z funkcie generálneho riaditeľa Roger Yates uviedol: „Posledného dva a pol roka na čele Pioneer Investments bolo vzrušujúcich a som veľmi hrdý na výsledky, ktoré sme dosiahli. Kvalita investičných produktov je teraz excelentná a ďalšie smerovanie Pioneer Investments pod Sandrovým vedením povedie k rastu a úspechu. Sandro bol pre mňa cenným radcom pri rozvoji strategického plánu a mnoho iniciatív prešlo priamo pod jeho zodpovednosť.“

Sandro Pierri vstúpil do služieb Pioneer Investments v roku 2003 a pôsobil na mnohých vedúcich pozíciách spoločnosti, naposledy ako riaditeľ divízie pre západnú Európu a medzinárodné zastúpenie (Western Europe & International) vrátane Ázie a Latinskej Ameriky, a ako generálny riaditeľ Pioneer Investments v Taliansku. Sandro Pierri má viac ako dvadsaťročné skúsenosti v odbore správy aktív, vrátane portfólio manažmentu a vedenia firiem.

Pred nástupom do Pioneer Investments pracoval Sandro Pierri deväť rokov pre skupinu ING Investment Management, kde bol členom niekoľkých rád. Sandro Pierri pracoval vyše desať rokov na pozíciách portfólio manažéra pre ING aj ďalších spoločností.

Pioneer Investments