Pioneer Investments predstavuje prvé kľúčové posily v novom centre pre rozvíjajúce sa trhy v Londýne

Skupina Pioneer Investments oznámila vymenovanie dvoch investičných profesionálov s rozsiahlymi skúsenosťami ako významný úvodný krok k vytvoreniu silného investičného centra pre rozvíjajúce sa trhy v Londýne. Prvými členmi nového tímu sa stali Sean Taylor vo funkcii vedúceho pre akcie globálnych rozvíjajúcich sa trhov a Fabiana Fedeli na pozícii senior portfólio manažéra pre ázijské akcie.

Giordano Lombardo, CIO Pioneer Investments, k tomu uviedol: „Ako súčasť nášho nového plánu pre organický rast sme prijali strategickú výzvu vytvoriť predné fullservisové centrum pre investície na rozvíjajúcich sa trhoch. Preto teraz zostavujeme tím špičkových talentovaných profesionálov, ktorý nám a našim klientom pomôžu využiť atraktívnych príležitostí a dosiahnuť vynikajúcej kvality v oblasti investičných služieb.“

Roman Pospíšil, generálny riaditeľ Pioneer Investments ČR a SR dodáva: „Som veľmi rád, že k už tak silnému tímu so skvelými výsledkami prichádzajú absolútne špičky v tejto oblasti, čo pochopiteľne ešte umocňuje investičnú silu a potenciál našej sekcie pre rozvíjajúce sa trhy.“

Sean Taylor povedie tím pre akcie globálnych rozvíjajúcich sa trhov. Sean má za sebou viac ako 18 rokov skúseností s riadením akciových fondov zameraných na rozvíjajúce sa trhy. Znalosti nazbierané v Ázii, východnej Európe a na Blízkom východe mu umožňujú komplexný pohľad na globálnu, lokálnu aj sektorovú problematiku investovania. Pred príchodom do Pioneer Investments pôsobil na pozícii investičného riaditeľa GAM, kde bol zodpovedný za riadenie fondov rozvíjajúcich sa trhov a tzv. frontier markets. Ešte predtým stál na čele tímu pre globálne akcie u Societe Generale Asset Management UK, kde mal na starosti riadenie aktív zameraných na rozvíjajúce sa trhy v celkovej výške 4 miliardy libier. Sean má za sebou úspešnú dráhu experta naprieč radom produktov zameraných na rozvíjajúce sa trhy, získal niekoľko ocenení a vyznamenaní. Zodpovedný bude Mauro Rattovi, riaditeľovi pre rozvíjajúce sa trhy.

Fabiana Fedeli získava kľúčovú úlohu v tíme pre ázijské akcie. Fabiana sa pripojila k skupine Pioneer Investments z Occa Asset Management LLP, kde sa ako partnerka a manažérka fondu podieľala na riadení fondu zameraného na Áziu (s výnimkou Japonska). So sebou prináša cenné skúsenosti investičné expertky a hlbokú znalosť ázijských trhov. Pred príchodom do Occa Fabiana pracovala na seniorskej pozícii výskumného analytika v Indus Capital Partners. V priebehu svojej dvanásťročnej kariéry aktívne investovala a analyzovala široké spektrum podnikov a odvetví tohto regiónu, má rozsiahle skúsenosti s investovaním pomocou tzv. long aj short stratégiou. Svoju kariéru odštartovala v ING Barings ako výskumný analytik akcií obchodovaných v Tokiu a New Yorku. Fabiana bude zodpovedná Angelu Corbettovi, riaditeľovi pre ázijské akcie.

Skupina Pioneer Investments rozvíja v úlohe skúseného a aktívneho správcu aktív svoje skúsenosti a odborné znalosti v oblasti rozvíjajúcich sa trhov a v súčasnej dobe v tejto kategórii aktív spravuje približne 7 miliárd eur. V priebehu nasledujúcich mesiacov bude spoločnosť pokračovať v získavaní ďalších talentovaných a skúsených jednotlivcov a v rozvoji nových stratégií, ktoré ďalej podporia investičné schopnosti skupiny v tomto regióne. Jeden z najskúsenejších expertov Pioneer Investments, skoršie riaditeľ investícií pre Európu a Áziu - Mauro Ratto, sa teraz bude v úlohe riaditeľa pre rozvíjajúce trhy plne sústrediť na vedenie londýnskeho investičného centra so zodpovednosťou za akciovej i dlhopisové stratégie.

Ďalšie podrobnosti ohľadom nového tímu budú nasledovať.

Pioneer Investments