Ako na financie? S piešťanskými študentmi diskutovali experti z Finančnej akadémie Pioneer Investments

V poslednom májovom týždni prednášali investiční experti zo skupiny Pioneer Investments v SR a spoločnosti Partners Group SK takmer stovke študentov Gymnázia sv. Michala Archanjela v Piešťanoch o príležitostiach v investovaní a dôležitosti finančného plánovania. Projekt Finančnej akadémie zameraný na podporu finančnej gramotnosti žiakov stredných škôl na Slovensku vo vzájomnej spolupráci úspešne prebieha už druhým rokom.

„Najväčší záujem piešťanských poslucháčov vyvolali informácie o možnostiach investovania, ich výhodách a rizikách. Študenti sa tiež zamýšlali nad tvorbou finančnej rezervy už od svojej prvej výplaty,“ zhŕňa zvedavosť študentov Miroslav Ovčarik - Country Manager Pioneer Investments v SR, ktorý študentom prednášal o svete investícií spoločne s kolegom Máriom Mokošom – regionálnym Sales Managerom.

Základy finančného plánovania študentom pútavo priblížili Team Manager Ladislav Lipták a Executive Manager Andrej Šarmir zo spoločnosti Partners Group SK.

Pioneer Investments realizuje vzdelávací projekt Finančnej akadémie pre študentov v ČR a SR už štvrtý rok. Investiční odborníci mesačne navštívia 2 – 3 školy v rámci Slovenskej aj Českej republiky. Do projektu, ktorý je pre školy úplne bezplatný, sa zapájajú zamestnanci spoločnosti, aj širší management.

Pioneer Investments, Bratislava