Na prednášku Finančnej akadémie Pioneer Investments v Žiline prišlo takmer 200 študentov

Gymnázium v Žiline bolo 15. a 16. marca 2011 ďalšou zastávkou Finančnej akadémie -spoločného vzdelávacieho projektu Pioneer Investments v SR a Partners Group SK. Takmer dve stovky žilinských študentov tretích a štvrtých ročníkov diskutovali s odborníkmi z praxe
o príčinách vzniku finančnej krízy a o hlavných aspektoch investovania. Zároveň si na príkladoch z bežného života ukázali finančné plánovanie.

Dve žilinské prednášky začali bežným dotazníkom, ktorý zistil doterajšie vedomosti gymnazistov. „Vyplynulo z neho, že žilinský študenti by investovali najmä do nehnuteľností, do akcií a drahých kovov. Informácie získavajú najčastejšie z internetu, televízie a rádia,“ uviedol Miroslav Ovčarik, Country Manager Pioneer Investments SR. „Povedal by som, že netradičný pohľad na financie a investovanie v praxi ich veľmi zaujal, keďže bežne sa na škole s touto témou veľmi nestretávajú.“

Okrem Miroslava Ovčarika študentom prednášali Team Manažéri Marcela Capuliaková a Peter Ondrúšek zo spoločnosti Partners Group SK, ktorá na projekte dlhodobo spolupracuje.

Pioneer Investments realizuje vzdelávací projekt Finančnej akadémie pre študentov v ČR a SR už štvrtý rok. Investiční odborníci mesačne navštívia 2 – 3 školy v rámci Slovenskej aj Českej republiky. Do projektu, ktorý je pre školy úplne bezplatný, sa zapájajú zamestnanci spoločnosti, aj širší management.

Pioneer Investments, Bratislava