Pioneer Investments a Partners Group SK: spoločne môžeme študentom ponúknuť viac

Na Gymnáziu Ladislava Novomeského v Bratislave sa v októbri zišli investiční odborníci, aby študentom štvrtých ročníkov prostredníctvom projektu Finančná akadémia priblížili svet financií a investícií. Investičná skupina Pioneer Investments v SR projekt úspešne realizuje už druhý rok. Tento rok sa ho rozhodla obohatiť spoluprácou so svojim kľúčovým distibútorom - finančnou poradenskou spoločnosťou Partners Group SK.

„Bol som veľmi milo prekvapený, ako aktívne sa študenti do našej prezentácie zapájali, či už svojimi názormi alebo podnetnými otázkami,“ uvádza Miroslav Ovčarik, Country Manager Pioneer Investments SR, ktorý študentom prednášal. „Je skvelé vidieť, že študentov téma finančného vzdelávania baví a zaujíma,“ uzatvára.

Viac ako 140 študentov sa počas dvoch prednášok dozvedelo veľa zaujímavých informácií o zásadách investovania, napríklad prečo si vytvárať finančné rezervy a ako tieto rezervy investovať. Ďalej sa odborníci venovali finančnému plánovaniu - na čo si dať pozor pri tvorbe finančného plánu a ako napríklad využiť hypotéku v kombinácii s investovaním na tvorbu rezervy.

Vyhodnotenie dotazníkov, ktoré študenti vyplnili pred začiatkom prednášky, investičným odborníkom napovie, na ktoré pojmy sa majú zamerať v ďalších prednáškach. Na Gymnáziu Ladislava Novomeského to boli predovšetkým akcia, dlhopis, dividenda, inflácia, deficit a mnoho ďalších. Študenti tiež uviedli, že by si v súčasnosti vybrali ako investíciu najmä nehnuteľnosť, drahé kovy alebo akcie.

Pioneer Investments, Bratislava