SKUPINA PIONEER INVESTMENTS VSTUPUJE NA RUSKÝ A INDICKÝ TRH

Skupina Pioneer Investments oznámila svoj vstup na trhy Ruska a Indie. Jej cieľom je stať sa jednou z piatich popredných investičných skupín v týchto krajinách v budúcich troch rokoch.

V Indii založili skupina Pioneer Investments a indická Bank of Baroda joint-venture Baroda Pioneer Asset Management. Nová spoločnosť tak bude využívať výhody širokej siete viac ako 2700 pobočiek indickej banky na tamojšom území.

V Ruskej federácii založila skupina Pioneer Investments novú spoločnosť, ktorá sa zameriava na správu aktív. Pre distribúciou svojich produktov využíva sieť pobočiek Unicredit Group Bank. Obe krajiny patria do divízie Ázie a Rozvíjajúcich sa trhov (Emerging markets).

Dario Frigerio, generálny riaditeľ spoločnosti Pioneer Global Asset Management, S.p.A., pri príležitosti podpísania zmluvy s indickou Bank of Baroda poznamenal ku stratégii: „V posledných desiatich rokoch sme jedným z najrýchlejšie rastúcich správcov aktív a vedúcim hráčom na finančných trhoch. Naším záväzkom je aj naďalej podporovať tento rast a zachovať si tak významné postavenie aj v budúcnosti. Práve silná prítomnosť na trhoch Ruska a Indie je jedným z dôležitých krokov.“

Začiatkom októbra skupina Pioneer Investments získala licenciu Bahrajnskej centrálnej banky a otvorila svoje zastúpenie aj v Bahrajne na Strednom východe.

Pioneer Investments, Bratislava