Ekologické investovanie s Pioneer Investments

Skupina Pioneer Investments ponúka v Slovenskej republike ekologický fond Pioneer Funds – Global Ecology. Ten investuje do akcií spoločností, ktoré produkujú výrobky či technológie ohľaduplné k životnému prostrediu.

Pioneer Funds - Global Ecology je dynamický globálny akciový fond, ktorý patrí do rodiny luxemburských fondov. Investuje do akcií spoločností, ktoré prispievajú k rozvoju čistejšieho a zdravšieho prostredia kdekoľvek vo svete a spĺňajú tak aj etické kritériá. V jeho portfóliu tak možno nájsť firmy, ktoré podnikajú v oblasti kontroly znečistenia vzduchu, alternatívnych zdrojov energie, biotechnológie, recyklácie a podobne.

Fond je určený pre odvážnejších investorov, ktorí majú navyše záujem podieľať sa na zlepšení životného prostredia. Vzhľadom k tomu, že ide o globálny akciový fond, je určený investorom, ktorí sú ochotní investovať v strednodobom až dlhodobom časovom horizonte a neprekvapí ich vyššia volatilita tohto fondu.

„Ak boli ešte pred niekoľkými rokmi ekologické fondy na okraji záujmu, dnes sa situácia mení. Vďaka pojmom ako energetická kríza, stenčujúce sa zásoby vody či potreba obnoviteľných zdrojov sa tieto produkty stávajú stále zaujímavejšími možnosťami pre investorov, ktorým nie je trvalo udržateľný rozvoj ľahostajný. Investovanie do ekologicky zameraných fondov je spôsob, ako odovzdať nástupcom kapitál s čistým svedomím.“ hovorí Roman Dvořák, analytik Pioneer Investments.

Pioneer Investments v SR