Skupiny bude spravovať aktíva IKANO FUND MANAGEMENT - spoločnosti v majetkovom portfóliu vlastníkov Ikea

Dublin / Miláno / Bratislava: 9. júna 2006

Skupina Pioneer Investments bola vybraná spoločnosťou Ikano Fund Management, špecialistom na tzv. multimanagerske fondy so sídlom v Luxembursku, aby pre jej európske podielové fondy spravovala časť portfólia európskych akcií.

Spoločnosť Ikano Fund Management ponúka spektrum akciových produktov a produktov s pevným výnosom, ako sú, v rámci štýlu multimanagementu, spravované rôznymi manažérmi. Spoločnosť vlastní rodina Kampradová, mimo iného vlastník švédskeho predajcu nábytku IKEA.

Neuplynuli ani dva roky, čo sa skupina Pioneer Investments rozhodla zamerať na inštitucionálny trh. Počas tejto doby budovala tím vysoko kvalifikovaných špecialistov.

Pri ohlásení úspešného uzatvorenia obchodu Paul Price, riaditeľ pre inštitucionálny trh Medzinárodnej divízie skupiny Pioneer Investments, povedal: „Sme veľmi potešení, že sme boli spoločnosťou IKANO vybraní, aby sme spravovali časť jej európskeho akciového portfólia. Sme si istí, že naše odborné znalosti a filozofie dlhodobých investícií budú komplementárne s modelom multimanagementové stratégie spoločnosti IKANO, ktorý je zameraný na neustále hľadanie najlepších manažérov pre tvorbu portfólií s dlhodobou výkonnosťou. To, že sme boli vybraní, potvrdzuje silu našich možností v tejto triede aktív a tiež našu schopnosť stať sa silným hráčom na inštitucionálnom trhu.“

Riadenie koncentrovaných portfólií v skupine Pioneer Investments sa zameriava na zhodnocovanie v prostredí s riadeným rizikom a to prostredníctvom tzv. koncentrovaného portfólia asi 30 európskych akciových titulov s rôznou úrovňou kapitalizácie. Výber titulov je založený na fundamentálnom výskume, zameranom na selekciu kvalitných spoločností s nízkym vlastným ocenením a nadpriemernou ziskovosťou a tvorbou hotovosti.

Pioneer Investments, Praha