Skupina Pioneer Investments získala už druhýkrát v rade prestížne ocenenie Fixed Income Manager of the Year


Skupina Pioneer Investments tento rok opäť potvrdila, že patrí do svetovej špičky medzi správcami v segmente dlhopisov naprieč regiónmi USA, Európy i rozvíjajúcich sa trhov. V júli na 15. ročníku Investment Excellence Awards získala od prestížneho magazínu Global Investor už druhýkrát za sebou titul Fixed Income Manager of the Year. Odborná porota okrem iného ocenila trvalo inovatívny prístup skupiny, jej globálnu pôsobnosť a širokú ponuku investičných riešení.


Skupina Pioneer Investments s prehľadom obhájila minuloročné víťazstvo aj napriek silnej konkurencii v podobe popredných svetových správcov aktív. Nezávislá komisia, ktorá bola opäť zložená predovšetkým zo senior manažérov konzultantských spoločností a penzijných fondov, ju podľa magazínu Global Investor zvolila predovšetkým s ohľadom na jej globálnu pôsobnosť, širokú ponuku produktov a inovatívny prístup v poskytovaní investičných riešení a služieb.


Ocenenie Fixed Income Manager of the Year bolo udelené na základe podrobnej analýzy kritérií u stratégií naprieč regiónmi USA, Európy aj rozvíjajúcich sa trhov. Okrem inovatívneho investičného prístupu bola ocenená aj dosiahnutá výkonnosť v porovnaní s benchmarkom, a vzhľadom na vývoj dlhopisových trhov tiež schopnosť skupiny ponúknuť ucelenú radu aktívne riadených dlhopisových riešení pre retailových aj inštitucionálnych investorov.


„Obhajoba minuloročného víťazstva ma veľmi teší. Pioneer Investments opätovne potvrdil, že v dlhopisovom segmente patrí medzi svetovú špičku. A to nielen vďaka kvalitným produktom, ale predovšetkým vďaka trvalému úsiliu portfólio manažérov prichádzať s inovatívnymi riešeniami pre našich klientov, za účelom dosiahnutia silnej investičnej výkonnosti,“ hovorí Miroslav Ovčarik, Country manager Pioneer Investments SR, a dodáva: „Flexibilné dlhopisové stratégie, ktoré v súčasnom prostredí nízkych výnosov ponúkajú pridanú hodnotu – ako napríklad Pioneer Funds - Euro Strategic Bond a Pioneer Funds - Strategic Income, sa medzi našimi investormi dlhodobo tešia veľkému záujmu a z hľadiska predajov v SR sa radia medzi najpopulárnejšie dlhopisové fondy., sa.“


Tohtoročné ocenenie Fixed Income Manager of the Year za skupinu Pioneer Investments prevzal Ali Chabaane, riaditeľ pre zostavovanie portfólií.

Slávnostný ceremoniál pri príležitosti vyhlásenia výsledkov 15. ročníka „The Global Investor Investment Excellence Awards“ sa uskutočnil 2. júla v Londýne. Magazín Global Investor je jedným


z kľúčových titulov skupiny Euromoney Institutional Investor.
Viac informácií nájdete na webových stránkach skupiny Pioneer Investments v SR www.pioneerinvestments.sk