Študenti by najviac investovali do nehnuteľností a do zlata

Piatym ročníkom pokračuje tohto roku Finančná akadémia, vzdelávací projekt investičnej skupiny Pioneer Investments, na ktorom spolupracuje so svojím kľúčovým distribútorom, poradenskou skupinou Partners Group SK. Od začiatku roka prebehla séria už siedmich prednášok, kde sa so základmi finančnej a investičnej gramotnosti zoznámili viac ako dve stovky stredoškolákov. Témou boli aj súčasné problémy eurozóny a dôchodkova reforma na Slovensku, pričom študenti prejavili prekvapivo „dospelé“ názory na zebezpečenie sa v budúcnosti.

Košice, Prievidza, Nová Dubnica a Žilina sú mestá, kde na stredných školách prebehli v prvom štvrťroku tohto roka prednášky Finančnej akadémie. Miroslav Ovčarik, Country Manager Pioneer Investments, vysvetlil študentom základné pojmy z oblasti investovania ako výnos, riziko, likvidita a ich vzájomné väzby, zoznámil ich s princípmi investovania, s tým, ako si vytvoriť finančný plán, ale venoval sa aj aktuálnej situácii v eurozóne.
So študentmi diskutoval o dianí na finančných a komoditných trhoch aj o aktuálnom nastavení dôchodkovej reformy na Slovensku. „Študenti by najviac investovali do nehnuteľnosti a zlata, na niektorých školách aj do akcií. Milo ma prekvapil ich názor, že o dôchodok by sa mal človek zaujímať už od 20 – 25 rokov,“ zhodnotil Miroslav Ovčarik. „Ocenili to, že sme im vysvetlili, na čo si dať pozor pri vytváraní finančnej rezervy, a že je potrebné si takúto rezervu vytvárať čím skôr,“ pokračoval.
Investičná skupina Pioneer Investments usporadúva na Slovensku vzdelávací projekt Finančná akadémia pre študentov už piaty rok. Hlavným cieľom tohto dlhodobého projektu je pútavou diskusiou priblížiť mladým ľuďom tému ekonomiky vo vzťahu k reálnemu životu. Prednášky sú pre školy úplne bezplatné a zapájajú sa do nich zamestnanci spoločnosti aj širší manažment. Na Slovensku spolupracuje na projekte s partnerskou poradenskou spoločnosťou Partners Group SK.

Finančná akadémia prebehla na Slovensku v roku 2013 v týchto školách:

Stredná odborná škola, Gemerská 1, Košice
Piaristická škola Františka Hanáka, Prievidza (2×)
Gymnázium, Trenčianska, Nová Dubnica
Stredná odborná škola sv. Jozefa Robotnika, Žilina
Gymnázium, Šrobárova, Košice (2×)

Pioneer Investments
Dana Řezníková
riaditelka marketingu & PR